Baseny
Oczyszczalnie
Dom i ogród
Sauny
Uzdatnianie wody
Wanny SPA
Zbiorniki
Baseny / Chemia basenowa

Dezynfekcja chlorem:

Konwencjonalna dezynfekcja wody za pomocą chloru nie tylko likwiduje bakterie, lecz usuwa także na drodze utleniania (procesu, który można porównać do zimnego spalania) niefiltrowalne zanieczyszczenia organiczne. Stosowanie chloru stało się znacznie łatwiejsze dzięki opracowaniu stabilizowanych preparatów chlorowych. Zawarty w nich chlor jest znacznie lepiej wykorzystywany. Korzystnymi cechami tych produktów są:

wyższa zawartość aktywnego chloru
całkowita rozpuszczalność w wodzie bez jakichkolwiek osadów
brak wpływu na odczyn pH wody
stabilizowanie zawartości wolnego chloru w wodzie zwłaszcza przy dużym nasłonecznieniu i wysokich temperaturach

Dezynfekcja tlenem aktywnym:

Naturalnie czysta woda jest łagodna dla Twoich włosów i skóry. Metoda uzdatniania wody za pomocą aktywnego tlenu jest alternatywą w stosunku do dezynfekcji za pomocą chloru.

Koagulacja:

Filtr piaskowy nie jest w stanie zatrzymać najdrobniejszych zanieczyszczeń zwanych cząstkami koloidalnie rozproszonymi. Mogą one doprowadzić do zmętnienia wody. Za pomocą koagulacji można filtrować cząstki koloidalnie rozproszone, a nawet część zanieczyszczeń rozpuszczonych w wodzie. Prawidłowo prowadzony proces koagulacji w znacznym stopniu wpływa na zużycie środka dezynfekcyjnego. Stosowanie koagulacji jest szczególnie zalecane przy dezynfekcji wody za pomocą aktywnego tlenu.

Regulacja ph:

Idealna wartość odczynu wody w basenie powinna mieścić się w zakresie pH = 7,0-7,4. Utrzymywanie odczynu w tym zakresie gwarantuje komfort osób kąpiących się, chroni przed korozją elementy metalowe, jak również zapewnia optymalny efekt działania środków używanych do uzdatniania wody. Aby uniknąć niepożądanych efektów należy sprawdzić wartość pH wody przynajmniej co 8 dni i ustawić ją w zakresie 7,0-7,4. Niewłaściwy poziom pH może spowodować:

uszkodzenie naturalnego kwaśnego płaszcza ochronnego skóry
wytrącenia wapnia w przypadku średnio twardej i twardej wody
osłabienie działania stosowanych środków dezynfekcyjnych, a w rezultacie nieprzyjemny zapach i podrażnienia błon śluzowych jako wynik działania wytworzonych chloramin
korozja elementów metalowych
możliwość niszczenia zaprawy stosowanej do spoinowania płytek

Testery:

Służą do oznaczenia wartości pH, chloru oraz tlenu w wodzie. Dostępne są w postaci tabletek lub pasków do łatwego testowania wody.

Zapobieganie glonom:

Glony są mikroorganizmami roślinnymi, które produkują substancje organiczne stanowiące znakomitą pożywkę dla rozwoju bakterii i grzybów. Jest to zatem wystarczający powód aby zapobiegać ich rozwojowi. Powszechnie stosowane środki dezynfekcyjne nie wystarczają do ich zwalczania. Glony potrafią się uodpornić na działanie chloru ponieważ nie może on penetrować śliskich nalotów zawierających liczne ich kolonie.

Środki czystości:

Służą do usuwania zanieczyszczeń na linii wody, osadów z glazur oraz poliestru.

Środki zimowe:

Zaleca się pozostawianie wody w basenie w okresie zimowym. Zapobiega to uszkodzeniom basenów spowodowanym zmianami atmosferycznymi, spadającymi przedmiotami (gałęzie), parciem ziemi i zalaniem na wiosnę przy wysokim poziomie wód gruntowych. Jeżeli na zimę woda w basenie nie zostanie uzdatniona, może to doprowadzić do osadzania się na ścianach basenu osadów z wapnia i glonów, co bardzo utrudni proces czyszczenia basenu na wiosnę.

Dezynfekcja chlorem
Dezynfekcja chlorem
Dezynfekcja tlenem aktywnym
Dezynfekcja tlenem aktywnym
Koagulacja
Koagulacja
Pozostałe
Pozostałe
Regulacja ph
Regulacja ph
Środki czyszczące
Środki czyszczące
Środki zimowe
Środki zimowe
Testery
Testery
Zapobieganie glonom
Zapobieganie glonom
Zobacz produkty w naszym sklepie
Dezynfekcja chlorem
Dezynfekcja tlenem aktywnym
Koagulacja
Pozostałe
Regulacja ph
Środki czyszczące
Środki zimowe
Testery
Zapobieganie glonom
Baseny | Oczyszczalnie | Dom i ogród | Sauny | Uzdatnianie wody | Wanny SPA | Zbiorniki
created by Koczur Bartłomiej