Baseny
Oczyszczalnie
Dom i ogród
Sauny
Uzdatnianie wody
Wanny SPA
Zbiorniki
Dom i ogród / Preparaty / Pozostałe
Aromair - Pochłaniacz dymu papierosowego
pochłaniacz dymu papierosowego

Pochłaniacz dymu papierosowego - dzięki specjalnie stworzonej kompozycji naturalnych olejków eterycznych doskonale pochłania przykry zapach dymu tytoniowego. Działa nieprzerwanie przez 5 tygodni.

Sposób użycia:

Wyjąć filtr z opakowania, otworzyć dno koszyka i wsunąć go w przeznaczone do tego miejsce.

Opakowanie:

1 sztuka.

Aromair - Pochłaniacz zapachów do szafy
pochłaniacz zapachów do szafy

Pochłaniacz zapachów do szafy - uwalnia szafę od nieprzyjemnych zapachów i zapewnia świeże, przyjemne powietrze. Specjalnie stworzona kompozycja rozmaitych naturalnych olejków eterycznych znakomicie usuwa nieprzyjemne zapachy w szafie. Działa nieprzerwanie przez 5 tygodni. Posiada atest PZH.

Sposób użycia:

Wcisnąć fragment obudowy do wewnątrz, tak aby uwolnić olejek zapachowy. Na odwrocie umieścić element z taśmą samoprzylepną, oderwać z niego papier ochronny i całość przymocować wewnątrz szafy.

Opakowanie:

1 sztuka.

Aromair - Pochłaniacz zapachów z lodówki
pochłaniacz zapachów z lodówki

Pochłaniacz zapachów z lodówki - usuwa przykre zapachy z lodówki oraz konserwuje naturalny zapach żywności. Pochłaniacz absorbuje przykre zapachy poprzez katalizator z aktywnego węgla. Działa nieprzerwanie przez 3 miesiące. Posiada atest PZH.

Sposób użycia:

Wyjąć filtr z opakowania, otworzyć dno koszyczka i wsunąć go w przeznaczone do tego miejsce.

Opakowanie:

1 sztuka.

Aromair - Pochłaniacz zapachów z odkurzacza
pochłaniacz zapachów z odkurzacza

Pochłaniacz zapachów z odkurzacza - specjalna kompozycja olejków eterycznych usuwa odór brudu i kurzu rozsiewając miły zapach. Pochłaniacz jest obojętny dla środowiska i nadaje się do wszystkich typów odkurzaczy. Posiada atest PZH.

Sposób użycia:

Wyjąć sztyft z opakowania i włożyć do worka odkurzacza. Przy wymianie worka włożyć nowy sztyft. Działa przez 6 miesięcy.

Opakowanie:

5 sztuk.

Bros - Płyn na mech
płyn na mech

Płyn na mech - skutecznie usuwa mech z elementów architektonicznych oraz zabezpiecza przed ponownym porastaniem. Płyn przeznaczony jest do usuwania mchu oraz do zabezpieczenia przed rozwojem mchów, glonów i porostów na elementach budowlanych takich jak: mury, płoty, tarasy, kostka brukowa, nagrobki, itp. Może być stosowany na powierzchniach kamiennych, ceramicznych, drewnianych i z tworzyw sztucznych. Preparat nie uszkadza powierzchni, na których został zastosowany ani roślin po przypadkowym kontakcie.

Sposób użycia:

Powierzchnie obrośnięte mchem, glonami lub porostami obficie spryskać preparatem. Po 3-4 dniach usunąć obumarłe resztki szczotką lub szpachelką, a następnie spłukać czystą wodą. Czyste i suche powierzchnie ponownie spryskać BROS płyn na mech, celem zabezpieczenia przed ponownym obrastaniem. Trwałość zabezpieczenia uzależniona jest od intensywności wpływu mikro środowiska na powierzchnie poddaną zabiegom ochronnym. Preparat działa zaraz po zastosowaniu. Zabieg należy powtórzyć po ponownym pojawieniu się mchu i glonów. Zabezpieczenie wystarcza na 3-6 miesięcy, choć w skrajnie niekorzystnych warunkach okres ten może ulec skróceniu. Pomieszczenie może być użytkowane po wywietrzeniu i wyschnięciu preparatu. Maksymalna wydajność preparatu przy zwalczaniu mchu wynosi 16m2 z 1 litra. W przypadku zwalczania mchów i porostów na silnie obrośniętych powierzchniach wydajność może być wielokrotnie mniejsza.

Środki ostrożności:

Puste opakowanie wyrzucić do śmietnika. R52/53 - działa szkodliwie na organizmy wodne, może powodować długo utrzymujące się zmiany w środowisku wodnym, S2 - chronić przed dziećmi, S24/25 - unikać zanieczyszczenia skóry i oczu.

Preparat zawiera: chlorek alkilobenzylodimetyloamoniowy 1,25%.

Opakowanie:

500ml.

FLAMIT - Olej parafinowy do lamp i pochodni
Olej parafinowy do lamp i pochodni

Olej parafinowy przeznaczony jest do lamp olejowych i naftowych, lamp ogrodowych oraz świec liturgicznych. Zawiera nietoksyczne węglowodory alifatyczne. Spala się łagodnym, jasnym i nie kopcącym się płomieniem.

Środki ostrożności:

W pomieszczeniach zamkniętych nie pozostawiać palącej się lampy bez nadzoru! Chronić przed dziećmi! Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, z dala od wysokiej temperatury i silnych utleniaczy.

Opakowanie:

500ml.

FLAMIT - Preparat do usuwania sadzy z przewodów kominowych
flamit_sadza

Preparat do usuwania sadzy z przewodów kominowych FLAMIT to mieszanka specjalnie do tego celu przygotowanych katalizatorów, które znacznie przyspieszają spalanie powstałej w przewodach kominowych sadzy oraz tak uciążliwego szkliwa.

Można go stosować zarówno zapobiegawczo (dodając raz na trzy tygodnie w okresie grzewczym) jak i do eliminowania skutków niskiej sprawności energetycznej silnie zabrudzonego pieca.

Jego główne zalety to wygoda, uniwersalność (nadaje się do pieców kaflowych, pieców centralnego ogrzewania i kominków), szybkość działania, bezpieczeństwo oraz przystępna cena.

Używając FLAMIT oszczędzasz nie tylko na drogich, kłopotliwych i mało efektywnych usługach kominiarskich, ale również zwiększasz żywotność Twojego pieca oraz oszczędzasz opał.

Sposób użycia:

piece kaflowe, C.O i kominki: do żarzącego się paleniska wrzucić 1-2 saszetki środka do usuwania sadzy, następnie otworzyć dopływ powietrza i pozostawić duży płomień przez 15 minut
piece olejowe: saszetkę wrzucić do paleniska i ustawić maksymalną moc na około 15 minut

Opakowanie:

4 saszetki.

KWASOMIERZ GLEBOWY - wyznaczanie potrzeb wapnowania
kwasomierz_glebowy

Rośliny rozwijają się w określonych granicach pH. Te granice dla większości roślin znajdują się pomiędzy pH 5,6-7,8, przy czym optymalne pH dla rozmaitych roślin jest różne. Optymalne pH gleby gwarantuje pełny efekt nawożenia azotowo - potasowego - fosforowego. Znaczenie pomiarów pH, zwłaszcza przy wapniowaniu gleb, jest oczywiste. W istocie pH jest cechą rozpoznawczą o wyjątkowej wartości i dlatego jego pomiar jest jedną z najczęściej stosowanych analiz gleb.

Dlaczego kwasowość gleby jest ważna?

od kwasowości gleb zależą jej właściwości fizyczne, chemiczne i biologiczne
ze zmianą kwasowości wiąże się mniejsza lub większa przyswajalność składników pokarmowych zawartych w glebie, a więc i łatwość pobierania ich przez rośliny
od kwasowości zależy również rozwój drobnoustrojów pełniących równiez wielorakie i ważne funkcje w glebie, ożywiając ją biologicznie
kwasowość gleb wpływa bezpośrednio na rozwój roślin wyższych

Sposób użycia:

Zasada pomiaru polega na zmianie koloru roztworu, będącego odpowiednio dobraną kompozycją wskaźników, zależnie od stężenia jonów wodorowych w glebie. W celu oznaczenia pH gleby należy:

przy pomocy plastikowej łyżeczki wsypać niewielką ilość gleby w okrągłe wgłębienie porcelanowej płytki kwasomierza i lekko ugnieść glebę
dodać kroplami płyn wskaźnikowy aż do całkowitego zwilżenia gleby i utworzenia cienkiej warstwy płynu nad glebą
po około 2-3 minutach przechylić lekko płytkę tak, aby płyn wskaźnikowy znad gleby przepłynął do podłużnego kanalika
barwę płynu porównać z barwą skali i odczytać pH gleby
płytkę starannie umyć wodą i wytrzeć do sucha
wykonać kolejne pomiary pH gleby

Opakowanie:

Opakowanie zawiera: porcelanową płytkę kwasomierza, płyn wskaźnikowy oraz plastikową łyżeczkę. Zawartość płynu wystarcza na 40 pomiarów.

Trigger-4 - biopreparat do kompostowania
trigger_4

Trigger-4 - biopreparat do kompostowania odpadów z domu i ogrodu. Kompost dzieli się na trzy rodzaje: szybki, świeży i dojrzały. Podziału takiego dokonujemy w wyniku obserwacji procesu kompostowania.

Przy kompostowaniu można zaobserwować 3 etapy:

biostabilizacja - przez kilka pierwszych dni obserwujemy gwałtowny wzrost temperatury nawet do 70°C. Gdy temperatura spadnie do ok. 35°C masa kompostowa jest bezpieczna sanitarnie. Jest to kompost szybki (czas kompostowania 6-30 dni).
mineralizacja - jeżeli kompost szybki pozostawimy na dalsze 6-60 dni zasiedlą go dżdżownice i inne drobne zwierzęta. W tym czasie mineralizuje się on i uzyskuje miałką ziemistą strukturę. Jest to kompost świeży.
dojrzewanie - dalsze kompostowanie (30-90 dni) powoduje powstanie silnych struktur próchniczych. Jest to kompost dojrzały. Może on być wykorzystywany w dowolnych ilościach.

Po co używać Trigger-4?

aby pryzma czy też zawartość kompostownika nie cuchnęła
aby nagromadzone odpady przekompostować na doskonały nawóz w ciągu 3 miesięcy, a nie 3 lat
abyś mógł kompostować również odpady, które dotąd paliłeś, ponieważ uznawałeś je za materiał trudnorozkładalny

Dozowanie Triggera-4 jest bardzo proste. Wystarczy uprzednio wymieszane i rozdrobnione odpady posypać preparatem i już. Instrukcja, która szczegółowo informuje jak postępować, jest w każdym opakowaniu.
Nie jest ważne czy kompostujesz na pryzmie, czy w kompostowniku. Oczywiście kompostownik stwarza lepsze warunki niż pryzma ze względu na stabilność temperatury i wilgotności. Lecz z naszych doświadczeń i z relacji stosujących Trigger-4 wynika, że biopreparat w każdych warunkach przyspiesza wielokrotnie czas kompostowania i umożliwia uzyskanie doskonałego kompostu.

Po co kompostować?

Aby najtańszym sposobem bez wydawania pieniędzy uzyskać kompost - czyli wysokiej klasy nawóz organiczny, a także po to żeby nie zaśmiecać swojej działki odpadami jak gałęzie, łęty, które bez kompostowania mogą leżeć wiele lat zanim zgniją.

Jakie odpady z gospodarstw domowych można kompostować?

Wszystkie kuchenne: obierki warzywne i owocowe, resztki jedzenia, fusy po kawie i herbacie, papier, a także odpady ogrodowe: zielsko, liście, trawa, łęty, słoma, resztki warzyw i owoców, trociny i gałęzie. Odpadki te można wykorzystać do produkcji kompostu.

Opakowanie:

100g - 2 worki kompostowe.

Oczko wodne
Owady
Pozostałe
Szkodniki i gryzonie
Środki czyszczące
Zmywarki
Baseny | Oczyszczalnie | Dom i ogród | Sauny | Uzdatnianie wody | Wanny SPA | Zbiorniki
created by Koczur Bartłomiej