Baseny
Oczyszczalnie
Dom i ogród
Sauny
Uzdatnianie wody
Wanny SPA
Zbiorniki
Dom i ogród / Preparaty / Oczko wodne
AKWATON - oczyszczanie wody w stawach ogrodowych, basenach, akwariach
akwaton_250

AKWATON jest preparatem, który niszczy bakterie, grzyby, wirusy oraz glony zawarte w wodzie. Efekty działania po 24 godzinach. Ze względu na swoją polimeryczną budowę odznacza się bardzo wysoką skutecznością przy bardzo małym dozowaniu.
Jest bezpieczny w zastosowaniu i transporcie, polecany do oczyszczania oczek wodnych, stawów rybnych, akwariów, do dezynfekcji basenów kąpielowych, dezynfekcji i uzdatniania wody pitnej w dużych pojemnikach, dezynfekcji maszyn i urządzeń w przemyśle spożywczym.
W skład preparatu wchodzi chlorowodorek poliheksa - metylenoguanidy - roztwór.

Sposób użycia:

Do dezynfekcji i oczyszczania 1000 litrów wody zużywamy 50ml preparatu. Przy dużym zagęszczeniu ryb dawkę 25ml należy rozcieńczyć w 3 litrach wody i rozprowadzić na jak największej powierzchni. Cykl powtórzyć po 2 dniach.

Opakowanie:

Dostępne opakowania: 250ml, 1l, 5l.

Trigger-3 - oczyszczanie oczek wodnych, stawów i sadzawek
trigger_3

Trigger-3 służy do oczyszczania oczek wodnych, stawów i sadzawek.

Najczęstsze problemy z oczkiem wodnym:

zielona od glonów woda, która nawet po wymianie na nową szybko wraca do poprzedniej barwy
szybkie nagromadzanie się osadów dennych mułu, który wydziela gazy i mąci wodę

Co robić na co dzień aby uniknąć problemów z oczkiem wodnym?

Przede wszystkim dobrze je zbuduj. Jeżeli użyłeś folii to powinna to być folia do oczek wodnych. Folie budowlane są mniej trwałe już po 2 sezonach mogą kruszeć i pękać, lub co gorsza wydzielać do wody substancje chemiczne.

Rośliny są niezbędne zaraz po nalaniu wody. Kupuj je z hodowli lub w sklepach ogrodniczych. Jeżeli przenosisz je z natury to przed zasadzeniem w oczku oczyść dokładnie system korzeniowy z ziemi itp. - zasadź nową roślinę w nowej ziemi, najlepiej gliniastej. Roślinki wolno pływające można przenosić wprost z natury bez zabiegów kosmetycznych. Rośliny wodne podobnie jak ogrodowe powinny być przez nas kształtowane tzn. przycinane, formowane, inaczej przekształcą się w gąszcz nie do przebycia dla ryb i naszego wzroku. Najlepszą porą na te zabiegi jest jesień. W następnym sezonie rośliny znowu się rozrosną pobierając z wody nadmiar składników biogennych.

Nie przekarmiaj ryb. Przekarmianie wpływa na zły stan zdrowia ryb, ale przede wszystkim na potężne zanieczyszczenie wody w oczku. Nie zjedzone części pokarmu wywołują zanieczyszczenie które objawia się rozwojem nadmiernych ilości osadów i zakwitami glonów. Ryby nie umrą z głodu jeżeli będziemy je karmić rzadziej, np: raz czy dwa razy na tydzień. Poza tym większość ryb w oczkach to roślinożercy, dostarczmy im więc ich naturalnego pokarmu - roślin wodnych. Zachowamy w ten sposób naturalny dla zbiorników wodnych obieg materii.

Nie wprowadzaj do oczka zbyt dużej ilości ryb: często przekarmiane powodują ogromne zanieczyszczenie zbiorniczka.

Zastosuj biopreparat Trigger-3, dzięki któremu w Twoim oczku wodnym szybko ustali się równowaga biologiczna potrzebna do jego dobrego wyglądu. Trigger-3 to preparat, który efekt czystości pozwala uzyskać na drodze biologicznej. Zawiera on wyselekcjonowane bakterie i enzymy. Produkt jest bezpieczny dla ryb, płazów, ludzi, roślin wodnych, ptaków, psów i kotów często pijących wodę z oczek.

Preparat należy stosować profilaktycznie w oczkach tzw. czystych, a także w sytuacji problemowej. Optymalna pora roku to wczesna wiosna lub jesień. Przy występującym zakwicie czy nadmiernej ilości osadów dennych, zastosować preparat bez względu na miesiąc roku.

Co powoduje zastosowanie Triggera-3 w już istniejącym oczku?

Jeżeli pojawiają się wiosną i latem glony nie dopuszcza do powstawania zakwitów glonów. Jeżeli dowiedziałeś się o naszym produkcie już w chwili gdy zakwit glonów trwał, Trigger-3 ograniczy zakwit glonów.
Użytkownicy oczek często skarżą się na mętność toni wodnej. Może być ona spowodowana np. bardzo drobnymi glonami lub unoszącymi się osadami dennymi. Trigger-3 usuwa mętność toni wodnej. Warto jeszcze dodać, że często źle usytuowane lub dobrane pompki wodne są przyczyną unoszenia osadów i mącenia wody.
Trigger-3 dzięki zawartym w swoim składzie kulturom bakteryjnym, zmniejsza ilość osadów dennych poprzez przyspieszenie destrukcji obumarłej materii organicznej, która w nadmiernej ilości przyczynia się w oczku do zakłócenia równowagi biologicznej. Również dzięki biopreparatowi w oczku pojawią się rozwielitki, oczliki, orzęski i inne organizmy filtrujące wodę. Są one chętnie zjadane przez ryby, stąd nie ma potrzeby ciągłego karmienia.

Sposób użycia:

Tabletki preparatu rozpuszczać w niewielkiej ilości wody i rozlewać po powierzchni zbiornika. Jednorazowo na każde 1000 litrów pojemności stawu, oczka zastosuj 2 tabletki biopreparatu.

Profilaktycznie aby uniknąć zakwitów i zachować zbiornik w dobrej kondycji biologicznej dawkuj preparat wczesną wiosną lub późną jesienią.
Na istniejący problem np. zakwit bądź nadmierną mętność wody. preparat należy zastosować w okresie jego wystąpienia.

Opakowanie:

Dostępne opakowania: 20 oraz 40 tabletek.

Oczko wodne
Owady
Pozostałe
Szkodniki i gryzonie
Środki czyszczące
Zmywarki
Baseny | Oczyszczalnie | Dom i ogród | Sauny | Uzdatnianie wody | Wanny SPA | Zbiorniki
created by Koczur Bartłomiej