Baseny
Oczyszczalnie
Dom i ogród
Sauny
Uzdatnianie wody
Wanny SPA
Zbiorniki
Dom i ogród / Preparaty / Szkodniki i gryzonie
Bros - Granulat 02GB na krety
granulat 02GB na krety

Granulat 02GB na krety - preparat do zwalczania kretów w formie granulatu. Środek przeznaczony do zwalczania kretów na terenach zamkniętych, placach zabaw, alejkach, ścieżkach, drogach. Produkt służy wyłącznie do ochrony konstrukcji budowli i dróg przed szkodami spowodowanymi przez krety, pozwala uniknąć niebezpiecznych dla komunikacji kopców. Preparat nie służy do ochrony roślin.
Preparat służy do zwalczania kretów występujących na terenie lotnisk, ziemnych konstrukcji hydrotechnicznych oraz obiektów sportowych. Preparat nie służy do ochrony roślin, lecz do likwidacji problemów z kretami (powstanie uciążliwych ze względów estetycznych kopców). Po użyciu preparatu szkodniki giną bezboleśnie.

Sposób użycia:

Odkryć kopiec kret, tak aby odsłonić korytarz położony tuż pod powierzchnią ziemi. Wsypać 5g preparatu na jeden korytarz, następnie ostrożnie zasłonić kopiec tak, aby nie zanieczyścić granulatu. Zaleca się stosowanie preparatu w jak największej ilości kopców na danym terenie - ważne jest aby znalazł się on w korytarzach używanych przez krety. Jeśli po 14 dniach zaobserwujemy powstawanie nowych kopców należy ponownie wsypać preparat, a nieczynne kopce zasypać. Procedurę powtarzać tak długo, aż nowe kopce przestaną się pojawiać.

UWAGA: Zasłonięcie kopca należy wykonać w taki sposób, aby nie zasypać preparatu ziemią. W przeciwnym wypadku kret poruszający się korytarzami może nie znaleźć granulatu.

Środki ostrożności:

Stosować odzież ochronną. Po pracy z preparatem umyć ręce i odkryte partie skóry. W czasie pracy z preparatem, nie jeść, nie pić, nie palić. Nie stosować preparatu w bezpośrednim sąsiedztwie źródeł i ujęć wody. Przechowywać w zamkniętym, oryginalnym opakowaniu w temperaturze dodatniej, z dala od środków chemicznych o silnym zapachu. Nie wykorzystywać opróżnionych opakowań do innych celów. W razie połknięcia preparatu, skontaktować się z lekarzem, pokazać jeśli to możliwe etykietę. Antidotum: witamina K1. W razie konieczności skontaktować się z najbliższym Ośrodkiem Toksykologicznym, np. Łódź (042) 657-99-00. S2 - chronić przed dziećmi, S13 - nie przechowywać razem z żywnością, napojami i paszami dla zwierząt, S37 - nosić odpowiednie rękawice ochronne. Po użyciu preparatu puste opakowanie usunąć do śmietnika.

Preparat zawiera: brodifacum 0,02% oraz denatonium benzoate 0,001% (substancję o bardzo gorzkim smaku, zabezpieczającą przed przypadkowym spożyciem). Produkt biobójczy, nie jest środkiem ochrony roślin.

Opakowanie:

120ml.

Bros - Granulat na myszy i szczury
granulat na myszy i szczury

Granulat na myszy i szczury - granulat gryzoniobójczy do zwalczania myszy, szczurów i innych gryzoni. Wysoką skuteczność preparatu gwarantują:

hormonalne substancje wabiące
atrakcyjność pokarmowa dla gryzoni
opóźnione działanie, 4-5 dni od podania powoduje, że gryzonie nie kojarzą trutki z podaniem innych osobników

Zastosowane substancje mumifikujące hamują rozkład martwych gryzoni.

Sposób użycia:

Preparat należy wykładać w miejscach występowania gryzoni, niedaleko ich kryjówek (w miejscach suchych i zacienionych, pod sprzętami, w narożnikach ścian). Granulat najlepiej umieścić w płytkim naczyniu. W miarę spożywania preparatu przez gryzonie należy go uzupełniać tak długo, aż zwierzęta zaprzestaną spożywania, w przeciwnym wypadku nie wszystkie gryzonie zostaną usunięte.

Dawkowanie:

myszy: stosować porcje 20-25g w jednym miejscu (ok. 20m2)
szczury: odpowiednio 50-100g

Ostateczne wytępienie szkodników następuje po ok. 10-15 dniach od wyłożenia preparatu.

UWAGA: Gryzonie są bardzo nieufne i posiadają doskonały węch, dlatego naczynia stosowane do wykładania trutki muszą być wolne od jakichkolwiek zapachów (to samo dotyczy rękawic i wszelkich innych sprzętów użytych podczas wykładania preparatu).

Środki ostrożności:

Trutki nie należy dotykać gołymi rękami. Wyłożony preparat należy zabezpieczyć przed dostępem dzieci i zwierząt. W razie zatrucia lub wystąpienia niepokojących objawów należy zgłosić się do lekarza, odtrutką jest witamina K1. Regularnie usuwać martwe gryzonie. Puste opakowanie usunąć do śmietnika. Preparat przechowywać w oryginalnym, szczelnie zamkniętym opakowaniu, w suchym miejscu. S2 - chronić przed dziećmi, S13 - nie przechowywać razem z żywnością, napojami i paszami dla zwierząt, S37 - stosować odpowiednie rękawice ochronne. Ośrodek toksykologiczny w Łodzi tel. (042) 657-99-00.

Preparat zawiera: 0,005% bromadiolon (substancja z grupy antykoagulantów), benzoesan denatonium (substancja o bardzo gorzkim smaku zniechęcającą do przypadkowego spożycia).

Opakowanie:

Dostępne opakowania: 90g, 250g.

Bros - Granulat na ślimaki nagie i oskorupione
granulat na ślimaki nagie i oskorupione

Granulat na ślimaki nagie i oskorupione. Granulat zawiera dodatki nęcące, dlatego jest chętnie zjadany przez ślimaki. Najlepsze efekty uzyskuje się stosując preparaty w godzinach popołudniowych i wieczornych. Preparat stosować zaraz po zaobserwowaniu pierwszych oznak problemu. Substancja czynna - 4,5% metaldehydu.

Sposób użycia:

Preparat przeznaczony jest do likwidacji problemów ze ślimakami. Ma działanie żołądkowe i kontaktowe. Zabezpiecza pomieszczenia, altany, garaże, alejki w ogrodach przed ślimakami. Działa po kilku godzinach od zastosowania. Preparat należy stosować najlepiej w godzinach wieczornych. Granulat wysypywać równomiernie w miejscach występowania ślimaków, ok 7-8g/10m2. Nie posypywać preparatem liści roślin uprawnych. Preparat nie służy do ochrony roślin przed organizmami szkodliwymi.
Środek jest wyjątkowo odporny na wilgoć, nie pleśnieje. Skuteczność działania nie zmniejsza się także po deszczu, gdy ślimaki są szczególnie aktywne. Opakowanie wystarczy do zabezpieczenia ok. 400m2 powierzchni. Preparat zachowuje aktywność nawet do 3 miesięcy.

Środki ostrożności:

Po zastosowaniu, umyć ręce i odkryte partie skóry. Nie wykorzystywać pustego opakowania do innych celów. Nie stosować preparatu w bezpośrednim pobliżu źródeł i ujęć wody. Przechowywać w zamkniętym, oryginalnym opakowaniu, w temperaturze 0-30°C. W razie połknięcia lub pojawienia się złego samopoczucia skontaktować się z lekarzem. W razie konieczności skontaktować się z Ośrodkiem Toksykologicznym w Łodzi (042) 657-99-00. Zużyte opakowanie wyrzucić do śmietnika. S2 - chronić przed dziećmi, S13 - nie przechowywać razem z żywnością, napojami i paszami dla zwierząt, S37 - nosić odpowiednie rękawice ochronne.

Opakowanie:

200g.

Bros - Klej na myszy
klej na myszy

Klej na myszy w wygodnej tubie pozwala w ekologiczny i bezpieczny sposób zwalczać gryzonie. Nie zawiera żadnych substancji trujących. Preparat służy do wyłapywania myszy i szczurów. Klej na myszy i szczury jest wyjątkowo skuteczny, gdyż zachowuje swoje właściwości przez wiele miesięcy, nigdy nie wysycha, jest odporny na wilgoć i wodę, nie toksyczny, bez zapachu.

Sposób użycia:

Nałożyć 2cm warstwę kleju na arkusz tektury. Dla zwiększenia atrakcyjności na środek tektury można położyć kawałek sera lub herbatnika. Umieścić pułapkę pod ścianami, ukrywając ją np. za meblami lub innymi sprzętami. Po złapaniu gryzonia wyrzucić pułapkę do śmietnika, bądź po usunięciu kleju wypuścić zwierzę na wolność z dala od mieszkań ludzi.

Środki ostrożności:

W przypadku zabrudzenia klejem można go usunąć za pomocą benzyny. Po zużyciu puste opakowanie należy usunąć do śmietnika. S2 - chronić przed dziećmi.

Opakowanie:

135g.

Bros - Kostka na myszy i szczury
kostka na myszy i szczury

Kostka na myszy i szczury - preparat gryzoniobójczy w formie kostki przeznaczony do zwalczania myszy, szczurów i innych gryzoni. Wysoką skuteczność preparatu gwarantują:

hormonalne substancje wabiące
atrakcyjność pokarmowa dla gryzoni
opóźnione działanie, 4-5 dni od podania powoduje, że gryzonie nie kojarzą trutki z efektem podania innych osobników

Zastosowane substancje mumifikujące hamują rozkład martwych gryzoni.

Sposób użycia:

Preparat należy wykładać w miejscach występowania gryzoni, niedaleko ich kryjówek (w miejscach suchych i zacienionych, pod sprzętami, w narożnikach ścian). Kostkę najlepiej umieścić na podstawce. Kostkę należy uzupełniać tak długo, aż zwierzęta zaprzestaną spożywania, w przeciwnym wypadku nie wszystkie zwierzęta zostaną usunięte.

Dawkowanie:

myszy: stosować porcje 1-2 kostek w jednym miejscu
szczury: odpowiednio 5-10 sztuk

UWAGA: Gryzonie są bardzo nieufne i posiadają doskonały węch, dlatego naczynia stosowane do wykładania kostki muszą być wolne od jakichkolwiek zapachów (to samo dotyczy rękawic i wszelkich innych sprzętów użytych podczas wykładania preparatu).

Środki ostrożności:

Kostki nie należy dotykać gołymi rękami. Po wyłożeniu preparat należy zabezpieczyć przed dostępem dzieci i zwierząt. W razie zatrucia lub wystąpienia niepokojących objawów należy zgłosić się do lekarza, odtrutką jest witamina K1. Regularnie usuwać martwe gryzonie. Puste opakowania wyrzucić do śmietnika. Preparat przechowywać w oryginalnym, szczelnie zamkniętym opakowaniu, w suchym miejscu. S2 - chronić przed dziećmi, S13 - nie przechowywać razem z żywnością, napojami i paszami dla zwierząt, S37 - stosować odpowiednie rękawice ochronne. Ośrodek toksykologiczny w Łodzi tel. (042) 657-99-00.

Preparat zawiera: 0,005% bromadiolon (substancja z grupy antykoagulantów), benzoesan denatonium (substancja o bardzo gorzkim smaku zniechęcającą do przypadkowego spożycia).

Opakowanie:

10 kostek (100g).

Bros - Pasta na myszy i szczury
pasta na myszy i szczury

Pasta na myszy i szczury - preparat gryzoniobójczy w formie pasty przeznaczony do zwalczania myszy, szczurów i innych gryzoni. Wysoką skuteczność preparatu gwarantują:

hormonalne substancje wabiące
atrakcyjność pokarmowa dla gryzoni
opóźnione działanie, 4-5 dni od podania powoduje, że gryzonie nie kojarzą trutki z efektem podania innych osobników

Zastosowane substancje mumifikujące hamują rozkład martwych gryzoni.

Sposób użycia:

Preparat należy wykładać w miejscach występowania gryzoni, niedaleko ich kryjówek (w miejscach suchych i zacienionych, pod sprzętami, w narożnikach ścian). Pastę najlepiej umieścić w płytkim naczyniu lub mocować w karmnikach deratyzacyjnych (szczególnie w zakładach i magazynach spożywczych i paszowych). Preparat należy uzupełniać tak długo, aż zwierzęta zaprzestaną pobierania, w przeciwnym wypadku nie wszystkie zwierzęta zostaną usunięte.

Dawkowanie:

myszy: stosować 1-2 saszetek w jednym miejscu
szczury: odpowiednio 5-10 saszetek

UWAGA: Gryzonie są bardzo nieufne i posiadają doskonały węch, dlatego naczynia stosowane do wykładania trutki muszą być wolne od jakichkolwiek zapachów (to samo dotyczy rękawic i wszelkich innych sprzętów użytych podczas wykładania preparatu).

Środki ostrożności:

Saszetki nie należy dotykać gołymi rękami. Po wyłożeniu preparat należy zabezpieczyć przed dostępem dzieci i zwierząt. W razie zatrucia lub wystąpienia niepokojących objawów należy zgłosić się do lekarza, odtrutką jest witamina K1. Regularnie usuwać martwe gryzonie. Puste opakowania wyrzucić do śmietnika. Preparat przechowywać w oryginalnym, szczelnie zamkniętym opakowaniu, w suchym miejscu. S2 - chronić przed dziećmi, S13 - nie przechowywać razem z żywnością, napojami i paszami dla zwierząt, S37 - stosować odpowiednie rękawice ochronne. Ośrodek toksykologiczny w Łodzi tel. (042) 657-99-00.

Preparat zawiera: 0,005% bromadiolon (substancja czynna z grupy antykoagulantów), benzoesan denatonium (substancja o bardzo gorzkim smaku zniechęcającą do przypadkowego spożycia).

Opakowanie:

10 saszetek (100g).

Bros - Płatki na myszy i szczury
płatki na myszy i szczury

Płatki na myszy i szczury - płatki gryzoniobójcze do zwalczania myszy, szczurów i innych gryzoni. Trutka przypomina naturalny pokarm co sprawia, że jest atrakcyjna pokarmowo. Wysoką skuteczność preparatu gwarantują:

hormonalne substancje wabiące
atrakcyjność pokarmowa dla gryzoni
opóźnione działanie, 4-5 dni od podania powoduje, że gryzonie nie kojarzą trutki z podaniem innych osobników

Zastosowane substancje mumifikujące hamują rozkład martwych osobników.

Sposób użycia:

Preparat należy wykładać w miejscach występowania gryzoni, niedaleko ich kryjówek (w miejscach suchych i zacienionych, pod sprzętami, w narożnikach ścian). Płatki najlepiej umieścić w płytkim naczyniu. Preparat należy uzupełniać tak długo, aż zwierzęta zaprzestaną pobierania, w przeciwnym wypadku nie wszystkie gryzonie zostaną usunięte.

Dawkowanie:

myszy: stosować porcje 20-25g w jednym miejscu (ok. 20m2)
szczury: odpowiednio 50-100g

Ostateczne wytępienie szkodników następuje po ok. 10-15 dniach od wyłożenia preparatu.

UWAGA: Gryzonie są bardzo nieufne i posiadają doskonały węch, dlatego naczynia stosowane do wykładania trutki muszą być wolne od jakichkolwiek zapachów (to samo dotyczy rękawic i wszelkich sprzętów użytych podczas wykładania preparatu).

Środki ostrożności:

Trutki nie należy dotykać gołymi rękami. Wyłożony preparat należy zabezpieczyć przed dostępem dzieci i zwierząt. W razie zatrucia lub wystąpienia niepokojących objawów należy zgłosić się do lekarza, odtrutką jest witamina K1. Regularnie usuwać martwe gryzonie. Puste opakowanie wyrzucić do śmietnika. Preparat przechowywać w oryginalnym, szczelnie zamkniętym opakowaniu, w suchym miejscu. S2 - chronić przed dziećmi, S13 - nie przechowywać razem z żywnością, napojami i paszami dla zwierząt, S37 - stosować odpowiednie rękawice ochronne. Ośrodek toksykologiczny w Łodzi tel. (042) 657-99-00.

Preparat zawiera: 0,005% bromadiolon (substancja z grupy antykoagulantów), benzoesan denatonium (substancja o bardzo gorzkim smaku zniechęcającą do przypadkowego spożycia).

Opakowanie:

Dostępne opakowania: 50g, 250g.

Bros - Płyn na krety
płyn na krety

Płyn na krety - skutecznie odstrasza zapachem. Preparat służy do zwalczania kretów występujących na terenie lotnisk, ziemnych konstrukcji hydrotechnicznych oraz obiektów sportowych. Produkt służy wyłącznie do ochrony konstrukcji, budowli i dróg przed szkodami powodowanymi przez krety, pozwala uniknąć niebezpiecznych dla komunikacji kopców. Preparat nie służy do ochrony roślin.

Sposób użycia:

Określić, które z kopców są świeże i gdzie krety są aktywne. W tych miejscach odsłonić fragment tunelu kreta i wlać do środka około 30ml preparatu. Następnie uszczelnić otwór tak aby zapach bez problemu rozchodził się wewnątrz korytarzy. Preparat zaczyna silnie działać od razu po zastosowaniu, a pełną skuteczność osiąga po 1-2 dniach. Przy sprzyjających warunkach pogodowych (niewielka ilość opadów) preparat jest skuteczny przez około 2 miesiące. Zabieg należy powtórzyć po intensywnych opadach deszczu.

Środki ostrożności:

Preparat może podrażnić oczy i skórę przy kontakcie. Preparat przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu w miejscu suchym i chłodnym. S2 - chronić przed dziećmi, S13 - nie przechowywać razem z żywnością, napojami i paszami dla zwierząt, S24/25 - unikać zanieczyszczenia skóry i oczu, S37 - nosić odpowiednie rękawice ochronne. R10 - produkt łatwopalny.

UWAGA: Puste opakowanie zniszczyć i traktować zgodnie z przepisami jako odpad komunalny. Nie stosować bezpośrednio w pobliżu roślin przeznaczonych do spożycia.

Preparat zawiera: olejek lawendowy 0,05%.

Opakowanie:

500ml.

Bros - Płyn na myszy i szczury
płyn na myszy i szczury

Płyn na myszy i szczury - preparat gryzoniobójczy w postaci płynu do zwalczania myszy, szczurów i innych gryzoni. Preparat jest bardzo skuteczną trutką do stosowania z każdą przynętą. Zwalcza również gryzonie odporne na warfarynę.

Sposób użycia:

Wymieszać 1 część wody z 1 częścią preparatu (np. 5ml wody plus 5ml BROS Płyn na myszy i szczury). Ta sporządzoną mieszanką nasączyć ok. 30g przynęty (np. pół pączka, pół kromki chleba, suszone owoce, pomidor) lub podać gryzioną do picia. Wykładać w miejscach występowania gryzoni, niedaleko ich kryjówek (w miejscach suchych i zacisznych, pod sprzętami, w narożnikach ścian). Trutkę najlepiej umieścić w płytkim naczyniu lub w karmnikach deratyzacyjnych. Preparat uzupełniać tak długo, aż zwierzęta zaprzestaną pobierania. Szkodniki giną po 4-5 dniach od podania trutki.

UWAGA: Gryzonie są bardzo nieufne i posiadają doskonały węch, dlatego naczynia stosowane do wykładania trutki muszą być wolne od zapachów (to samo dotyczy rękawic).

Środki ostrożności:

Unikać dotykania preparatu gołymi rękami. Przechowywać i stosować poza zasięgiem dzieci oraz ptactwa i zwierząt domowych. W czasie pracy nie jeść, nie pić i nie palić. Po wyłożeniu preparatu umyć ręce wodą z mydłem. Przechowywać w oryginalnych zamkniętych opakowaniach z dala od produktów żywnościowych i chemii gospodarczej. W przypadku skażenia oczu lub skóry przemyć je dużą ilością wody. S2 - chronić przed dziećmi, S13 - nie przechowywać razem z żywnością, napojami, paszami, S24/25 - unikać zanieczyszczenia skóry i oczu, S37 - nosić odpowiednie rękawice ochronne, S46 - w razie połknięcia niezwłocznie zasięgnąć porady lekarza - pokaż opakowanie lub etykietę. Martwe gryzonie niszczyć przez spalenie lub zakopanie głęboko w ziemi z dala od zbiorników i ujęć wody. Postępować zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie utylizacji odpadów.
Objawy zatrucia i pierwsza pomoc: W przypadku wystąpienia niepokojących objawów lub podejrzenia zatrucia (krwawienie i ogólne osłabienie) - wezwać lekarza i pokazać etykietę lub opakowanie. W nagłych wypadkach kontaktować się z ośrodkiem ostrych zatruć, np. Łódź tel.(042) 657-99-00. Odtrutką jest witamina K1.

Preparat zawiera: 0,75% soli sodowej warfaryny (sól sodowa 3 - (1-fenylo-3-oksobutylo) - 4-hydroksy-kumaryny), 0,25% soli sodowej kumatetralylu (sól sodowa 4-hydroksy-3-(1,2,3,4 - tetrahydro-1-naftylo) kumaryny), benzoesan denatonium (substancję o bardzo gorzkim smaku zniechęcającą do przypadkowego spożycia).

Opakowanie:

250ml.

Bros - Postrach psa i kota
postrach psa i kota

Postrach psa i kota w naturalny sposób zniechęca zwierzęta domowe do przebywania i oznaczania zabezpieczonych nim miejsc. Zapach uwalniający się stopniowo z granulek preparatu jest nieprzyjemny dla zwierząt i jednocześnie niedrażniący dla ludzi. BROS postrach psa i kota można stosować wokół budynków, w miejscach wykorzystywanych rekreacyjnie, na placach zabaw, boiskach itp. Preparat skutecznie odstrasza zapachem.

Sposób użycia:

Preparat należy rozsypać równomiernie w miejscach najbardziej narażonych na zanieczyszczenie odchodami zwierząt. Zalecana dawka: 70ml/m2 (ok. 1/3 szklanki). Preparat zaczyna silnie działać od razu po zastosowaniu i zachowuje aktywność przez 1-2 miesięcy. Po intensywnych opadach deszczu zalecane jest powtórne zastosowanie preparatu. Ze względy na intensywny zapach preparat należy przechowywać w szczelnie zamkniętym pojemniku, w miejscu suchym i chłodnym.

Środki ostrożności:

Po zużyciu puste opakowanie usunąć do śmietnika. S2 - chronić przed dziećmi, S13 - nie przechowywać razem z żywnością, napojami i paszami dla zwierząt.

Preparat zawiera: metylononyloketon (1,0-1,2%).

Opakowanie:

Dostępne opakowania: 300ml, 700ml.

Bros - Preparat odstraszający krety, psy i koty
preparat odstraszający krety, psy i koty

Preparat odstraszający krety, psy i koty w proszku stanowi doskonałą ochronę ogrodu i miejsc zabaw dzieci. Pozwala uniknąć kretowisk i odchodów psów i kotów, dzięki swojemu zapachowi, skutecznie odstrasz zwierzęta, których węch jest znacznie bardziej wyczulony. Produkt naturalny, oparty na specjalnie dobranej kompozycji zapachowej.
Środek przeznaczony do odstraszania kretów, psów i kotów na drogach, alejkach, placach zabaw, wałach przeciwpowodziowych i w piwnicach. Produkt służy do ochrony budowli, dróg przed szkodami powodowanymi przez krety, psy i koty. Działa od razu po zastosowaniu.

Sposób użycia:

Krety: Odsłonić fragment tunelu kreta i wsypać do środka kilka łyżek stołowych preparatu (5 łyżek to około 20g). Następnie uszczelnić otwór tak, aby zapach bez problemu rozchodził się wewnątrz korytarzy. Można również posypać cały teren rozpoczynając od jego środka i co kilka dni poszerzać posypywany obszar (2 łyżki na 1m2).
Psy i koty: W celu zabezpieczenia terenu wysypać około 2 łyżki preparatu na 1m2 powierzchni. W miejscach szczególnie narażonych na zanieczyszczenie przez zwierzęta, można wysypać większą ilość produktu.

Przy sprzyjających warunkach pogodowych (niewielka ilość opadów) preparat jest skuteczny przez około 2 miesiące.

Środki ostrożności:

Preparat przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w suchym miejscu. Po zużyciu puste opakowanie usunąć do śmietnika. S2 - chronić przed dziećmi.

Preparat zawiera: Law R05490/12%.

Opakowanie:

350ml.

Bros - Ziarno na myszy i szczury
ziarno na myszy i szczury

Ziarno na myszy i szczury - ziarno gryzoniobójcze do zwalczania myszy, szczurów i innych gryzoni. Trutka przypomina naturalny pokarm co sprawia, że jest atrakcyjna pokarmowo. Wysoką skuteczność preparatu gwarantują:

atrakcyjność pokarmowa dla gryzoni
opóźnione działanie, 4-5 dni od podania powoduje, że gryzonie nie kojarzą trutki z podaniem innych osobników

Zastosowane substancje mumifikujące hamują rozkład martwych osobników.

Sposób użycia:

Preparat należy wykładać w miejscach występowania gryzoni, niedaleko ich kryjówek (w miejscach suchych i zacienionych, pod sprzętami, w narożnikach ścian). Ziarno najlepiej umieścić w płytkim naczyniu. Preparat należy uzupełniać tak długo, aż zwierzęta zaprzestaną pobierania, w przeciwnym wypadku nie wszystkie gryzonie zostaną usunięte.

Dawkowanie:

myszy: stosować porcje 20-25g
szczury: odpowiednio 50-100g

Ostateczne wytępienie szkodników występuje po ok. 10-15 dniach od wyłożenia preparatu.

UWAGA: Gryzonie są bardzo nieufne i posiadają doskonały węch, dlatego naczynia stosowane do wykładania trutki muszą być wolne od jakichkolwiek zapachów (to samo dotyczy rękawic i wszelkich sprzętów użytych podczas wykładania preparatu).

Środki ostrożności:

Trutki nie należy dotykać gołymi rękami. Wyłożony preparat należy zabezpieczyć przed dostępem dzieci i zwierząt. W razie zatrucia lub wystąpienia niepokojących objawów należy zgłosić się do lekarza, odtrutką jest witamina K1. Regularnie usuwać martwe gryzonie. Puste opakowanie usunąć do śmietnika. Preparat przechowywać w oryginalnym, szczelnie zamkniętym opakowaniu, w suchym miejscu. S2 - chronić przed dziećmi, S13 - nie przechowywać razem z żywnością, napojami i paszami dla zwierząt, S37 - stosować odpowiednie rękawice ochronne. Ośrodek toksykologiczny w Łodzi tel. (042) 657-99-00.

Preparat zawiera: 0,005% bromadiolon (substancja z grupy antykoagulantów), benzoesan denatonium (substancja o bardzo gorzkim smaku zniechęcającą do przypadkowego spożycia).

Opakowanie:

Dostępne opakowania: 90g, 300g.

KRET-VON - pałeczki z biodegradowalnego tworzywa odstraszające krety
kret_von

KRET-VON to środek o działaniu odstraszającym kreta w formie pałeczek z biodegradowalnego tworzywa nasyconych substancjami czynnymi, których pary uwalniane są do powietrza. Najczęściej stosowany w ogrodach pozadziałkowych i przydomowych, terenach sportowych i rekreacyjnych oraz wałach przeciwpowodziowych.

Zawartość substancji biologicznie czynnych:

aldehyd cynamonowy (związek z grupy aldehydów aromatycznych) - 2,4%
metylononyloketon (związek z grupy ketonów alifatycznych) - 0,1%

Sposób użycia:

Zalecana dawka: 1 pałeczka na 1 otwór wykonany między kopcami prętem o średnicy ok. 1cm, zgodnie z rysunkiem na etykiecie. Środek wykładać co 3-4 tygodnie przez kilka kolejnych dni, posuwając się stopniowo od środka powierzchni chronionej aż do jej obrzeży. Stosować w dowolnym terminie, jednak po rozmrożeniu gleby.

UWAGA: Zabrania sie stosowania środka w strefie bezpośrednie ochrony ujęć wody na terenie rezerwatów!

Opakowanie:

ODSTRASZACZ KRETÓW I NORNIC
odstraszacz_krety_nornice

DŹWIĘKOWY ODSTRASZACZ KRETÓW I NORNIC to proste w obsłudze urządzenie do odstraszania kretów i nornic. Emituje ono dźwięk o wysokiej częstotliwości, który jest nieprzyjemny oraz drażniący dla kretów oraz nornic. Pozwala on w sposób humanitarny pozbyć się obecności tych zwierząt.

Lokalizacja urządzenia:

Odstraszacz należy umieścić tak, aby dźwięk rozchodził się po korytarzach wykopanych przez krety lub nornice. W tym celu należy włożyć go do kopca kreta lub tunelu wykopanego przez nornice w taki sposób, aby czapeczka urządzenia znajdowała się ponad powierzchnią otworu. Tak ustawiony odstraszacz należy włączyć.

Włączanie urządzenia następuje przez pokręcenie czapeczką do momentu, aż zacznie się wydobywać dźwięk. Ustawiając pokrętło w pozycji wyjściowej wyłączamy odstraszacz.

Odstraszacz zasilany jest dwoma bateriami LR6 (AA), które znajdują się w komplecie. Urządzenie może pracować nieprzerwanie przez około 340 godzin. Jeden odstraszacz wystarczy na powierzchnię około 200-300m2.

Opakowanie:

Zawiera odstraszacz wraz z kompletem baterii.

Reiss-aus - zapobiega powstawaniu kopców krecich oraz zanieczyszczaniu otoczenia przez odchody psów i kotów
reiss aus

Reiss-aus - doskonały środek zapobiegający powstawaniu kopców krecich oraz zanieczyszczaniu otoczenia przez odchody psów i kotów. Poprzez stosowanie Reiss-aus chronicie Państwo ogród, podwórko, miejsce zabaw dzieci zarówno przed zniszczeniem, jak i przed odchodami zwierząt. W skład Reiss-aus wchodzą substancje resorbujące, zapachowe oraz torf. Posiada atest PZH.

Jak działa Reiss-aus?

Jest on bardzo skuteczny poprzez swój zapach. Kombinacja zapachów jest nieprzyjemna tylko dla wrażliwych nosów zwierząt i zatrzymuje je przed posypanymi miejscami. Reiss-aus jest środkiem całkowicie bezpiecznym i nie ma żadnego negatywnego wpływu na ludzi, zwierzęta i środowisko.

Zalety:

wysoka skuteczność
długi okres działania
proste zastosowanie
nieszkodliwy dla ludzi, zwierząt i środowiska
całkowicie biodegradalny

Sposób użycia:

Reiss-aus jest przeznaczony do stosowania w zamkniętych ogrodach, szkółkach, lotniskach. Na 1m2 należy wsypać dwie łyżki Reiss-aus. Obsypywanie należy rozpocząć od centrum ogrodu i co kilka dni poszerzać posypywany obszar. Preparat należy wsypać również do nor kreta. Przy ochronie przed odchodami psów i kotów Reiss-aus możemy wsypywać punktowo, np. w miejscach zabawy dzieci lub tam, gdzie chcemy chronić się przed zanieczyszczeniami. W miejscach szczególnie problematycznych możemy wysypać większą ilość produktu. Produkt zależnie od pogody utrzymuje swoją skuteczność przez około 2-3 miesiące. Stosować również zimą wykorzystując okresy bezśniegowe.

Opakowanie:

600ml.

Reiss-aus Plus - zapobiega zanieczyszczaniu otoczenia przez odchody psów i kotów oraz powstawaniu kopców krecich
reiss aus plus

Reiss-aus Plus - środek zapobiegający zanieczyszczaniu otoczenia przez odchody psów i kotów oraz powstawaniu kopców krecich. W skład Reiss-aus Plus wchodzą substancje zapachowe oraz emulgatory. Posiada atest PZH i pozwolenie MZ nr 2311/05.

Jak działa Reiss-aus Plus?

Jest bardzo skuteczny poprzez swój zapach. Kombinacja zapachów jest nieprzyjemna tylko dla wrażliwych nosów zwierząt. Reiss-aus Plus jest środkiem całkowicie bezpiecznym i nie ma żadnego negatywnego wpływu na ludzi i środowisko.

Zalety:

wysoka skuteczność
długi okres działania
proste zastosowanie
nieszkodliwy dla ludzi, zwierząt i środowiska

Sposób użycia:

Środek rozpryskać za pomocą atomizera w miejscach szczególnie problematycznych takich jak: klatki schodowe, piwnice, tarasy, magazyny, śmietniki, bramy wejściowe oraz młode drzewka i krzewy. Czynność powtarzać co najmniej dwa razy w tygodniu. Można również stosować do zapobiegania powstawania kopców krecich, wlewając bezpośrednio do nory ok. 50ml.

UWAGA: Nie używać w mieszkaniach. Przechowywać w zamknięciu i poza zasięgiem dzieci.

Opakowanie:

550ml.

Oczko wodne
Owady
Pozostałe
Szkodniki i gryzonie
Środki czyszczące
Zmywarki
Baseny | Oczyszczalnie | Dom i ogród | Sauny | Uzdatnianie wody | Wanny SPA | Zbiorniki
created by Koczur Bartłomiej